Program Młodzi w Akcji+
realizowany przez:
Gorąco zachęcamy Was do ubiegania się o granty - to dla Was znakomita szansa, aby sfinansować materiały i usługi związane z działaniami na rzecz najbliższej okolicy. Zobaczcie, co Fundacja Banku Zachodniego WBK przygotowała dla Was!
Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje w formie pytań i odpowiedzi:
Kto może ubiegać się o grant?
O środki w ramach grantu mogą ubiegać się wszystkie osoby realizujące projekty w ramach programu "Młodzi w Akcji". Zarówno grupy, które zrealizowały projekty w semestrze zimowym, jak i te, które realizują działania teraz, w ramach semestru letniego.
Na co można przeznaczyć grant?
Grant można przeznaczyć na wszelkie materiały potrzebne do realizacji projektu z wyjątkiem środków trwałych, czyli np. można kupić tusz do drukarki, aby wydrukować plakaty i zaproszenia, ale nie można sfinansować zakupu drukarki, czy sprzętu muzycznego lub innego, gdyż wyposażenie szkół w niezbędny sprzęt należy do obowiązków gminy. Z grantu można również opłacić usługi związane z realizacją działań (np. zapewnienie poczęstunku, usługi transportowe, usługi stolarskie itp.) z wyłączeniem kosztów koordynacji projektu.
Jak ubiegać się o grant?
W tym celu należy wypełnić wniosek grantowy, który znajduje się wśród załączników na dole strony. Wypełniony wniosek należy przesłać w postaci pliku .pdf najpóźniej do 15 maja br. na adres mailowy: tomasz.piatek@ceo.org.pl w tytule maila wpisując: Konkurs grantowy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22.05.2018 na stronie programu Młodzi w Akcji oraz na profilu facebook’u.
Jakie są kryteria oceny wniosków grantowych?
Kryteria zostały dokładnie opisane w załączniku „Kryteria oceny wniosków”, który znajduje się wśród załączników na dole strony. Najważniejsze kryteria to:
W jakim terminie należy zrealizować działania w ramach grantu?
Działania należy zrealizować w terminie 25.05-30.06.2018 r. (faktury za usługi i materiały rozliczane w ramach grantu muszą mieć datę z tego przedziału czasowego)
Jak i do kiedy rozliczyć grant?
Istnieją dwie możliwości rozliczenia grantu:
1) Opiekun/ka grupy projektowej otrzymuje zaliczkę na swoje konto bankowe i po zakończeniu działań rozlicza się na podstawie faktur wystawionych na dane CEO.
2) Opiekun/ka grupy projektowej samodzielnie finansuje działania w ramach grantu, a po zakończeniu projektu dostaje zwrot na swoje konto bankowe na podstawie faktur wystawionych na dane CEO.
Opiekun/ka grupy projektowej wybiera preferowaną formę rozliczenia. Rozliczenie faktur powinno nastąpić najpóźniej do 15.07.2018 r.
Co jeszcze należy wiedzieć?
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu grantowego znajdują się w Regulaminie konkursu na dole strony. W razie pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z Tomaszem Piątkiem (tomasz.piatek@ceo.org.pl lub pod nr tel: (22) 825 05 50 wew. 216)
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.