Podejmijcie akcję i refleksję!

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej edycji programu Młodzi w Akcji, który pomaga uczyć młodych ludzi pracy metodą projektu. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację oferujemy realizację projektu w formie online. Przygotowaliśmy kompleksowe wsparcie w postaci webinarów zarówno dla opiekunów i opiekunek jak i uczniów i uczennic. 

 

Dlaczego metoda projektu?

Metoda projektu to droga do zdobycia kompetencji kluczowych przydatnych w dorosłym życiu, takich jak umiejętność formułowania celu własnych działań i planowania poszczególnych zadań w czasie oraz konsekwentna ich realizacja aż do osiągnięcia wyznaczonego celu. Inne równie cenne kompetencje nabywane podczas zespołowej realizacji projektów to umiejętność współpracy w grupie, diagnozowania potrzeb, pozyskiwania sojuszników czy promowania własnych pomysłów i prezentacji dokonań.

Powyższe umiejętności Wasi podopieczni będą zdobywać w trakcie realizacji jednego z czterech wyzwań, które proponujemy w nowej edycji naszego programu. Przy okazji będzie to dla młodych ludzi okazja do zabawy w etnologów, reporterów i artystów. Realizując poszczególne tematy Wasi podopieczni zgłębią literackie wątki, poznają tajemnice okolicznej przestrzeni publicznej i jej mieszkańców, a także nauczą się realizować kampanie społeczne.

Tematy do wyboru:

  • Architekci przyszłości, czyli zmieńmy na lepsze naszą okolicę!
  • PoczytajMY – działajmy razem wokół książek (założenia programu "PoczytajMy" pozostają bez zmian)
  • Kampania zaufania, czyli mówmy szerzej o ważnych sprawach.

W ramach programu wszyscy opiekunowie otrzymają publikacje tematyczne z instrukcjami jak krok po kroku zrealizować każdy z tematów.

Czas trwania programu:
Semestr zimowy roku szkolnego 2020/2021

Sprawdź HARMONOGRAM

Co trzeba zrobić aby ukończyć projekt "Młodzi w Akcji"? 

1. Opiekunowie i opiekunki zespołów projektowych muszą wziąć udział w szkoleniu online, niezależnie od tego, czy brali wcześniej udział w programie "Młodzi w Akcji". 
Aby zaliczyć szkolenie, należy wziąć udział w minimum 2 z 3 webinarów. Na koniec szkolenia otrzymasz pierwsze zadanie projektowe. Na jego przesłanie będziesz mieć dwa tygodnie. Szkolenie zostanie podzielone na dwie grupy. 


2. Twoi uczniowie zobowiązani są do wzięcia udziału w 
minimum dwóch webinarach wspierających przeprowadzenie projektu.Terminy zostaną podane na początku września.


3. Dodatkową formą wsparcia w tej edycji jest 
mentoring online. Razem ze swoim zespołem projektowym macie możliwość skonsultowania swoich działań dwa razy w semestrze. Na początku semestru by skonsultować pomysł, plan działania oraz na koniec semestru by podsumować Wasze działania i udzielić Wam wskazówek na zakończenie projektu. Terminy webinarów ogłosimy na początku września.

4. Warunkiem ukończenia projektu będzie przesłanie sprawozdania z przeprowadzonych działań. 
Uwaga! W tej edycji nie ma możliwości dodawania relacji na stronie mlodziwakcji.ceo.org.pl

Wsparcie dla uczestników:

  • bezpłatne publikacje jak krok po kroku zrealizować projekt: Młodzi w Akcji
  • bieżące wsparcie ze strony koordynatorek projektu
  • strona internetowa i profil na Facebooku z aktualnościami
  • dyplomy udziału w programie Młodzi w Akcji
  • możliwość udziału w OPPM 2021

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić formularz rejestracyjny pod linkiem:

https://rejestracja.ceo.org.pl/content/rekrutacja-mlodzi-w-akcji

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Udział w programie jest bezpłatny, osoby uczestniczące pokrywają jedynie koszty dojazdu na szkolenie. Zapraszamy!
Szczegółowy regulamin programu do pobrania poniżej.

Nie masz pomysłu na realizację projektu? Sprawdź nasze inspiracje!