Szkolenia dla opiekunów

Szkolenia dla opiekunów i opiekunek w programie Młodzi w Akcji - Kreatywne wyzwania!

V edycja, semestr letni 2018/2019

Szkolenie wprowadzające do tematyki programu są niezwykłą okazją do poznania innych osób zaangażowanych w realizację projektu, wymiany doświadczeń oraz metod. Szkolenia są obowiązkowe dla osób uczestniczących w programie po raz pierwszy. Szkolenia są bezpłatne, osoby uczestniczące pokrywają jedynie koszty dojazdu na szkolenie. Szkolenia odbywają się w wybrane piątki oraz soboty, rozpoczynają się o godzinie 10.00 i kończą o godzinie 16.00.

Terminy i miejsca szkoleń podstawowych:

 • szkolenia jednodniowe w godzinach 10-16, piątki lub soboty we wrześniu i październiku (dokładne daty szkoleń zostaną podane na przełomie lipca i sierpnia),
 • 6 szkoleń w pięciu miastach: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i dwukrotnie w Warszawie,
 • możliwość uzyskania zaświadczenia udziału w szkoleniu.

 

W nadchodzącej edycji programu wprowadzamy nowość: szkolenia dla zaawansowanych, czyli dla osób, które przynajmniej jeden raz zrealizowały projekt w ramach programu Młodzi w Akcji. Szkolenia dla zaawansowanych skoncentrowane będą wokół tematu pozyskiwania funduszy na działania. Planujemy przeprowadzić dwa takie szkolenia: 28.09.2019 w Warszawie oraz 5.10.2019 w Katowicach. Szkolenia dla zaawansowanych będą tylko dla chętnych, ale chęć udziału należy zgłosić już na etapie wypełniania formularza zgłoszeniowego do programu.

Liczba miejsc na każde szkolenie jest ograniczona. Na każdym szkoleniu zapewniamy wegetariański posiłek regeneracyjny oraz napoje.

 

Ramowy program szkolenia podstawowego:

 1. Przywitanie i zapoznanie uczestników
 2. Harmonogram programu Młodzi w Akcji
 3. Zakres tematyczny Młodzi w Akcji
 4. Przewodnik po ścieżkach
 5. Ćwiczenia aktywizujące dla grupy
 6. Kryteria jakości edukacyjnego projektu uczniowskiego
 7. Funkcje w grupie
 8. Podsumowanie szkolenia