Wirtualny Festiwal OK!OLICA

Serdecznie zapraszamy grupy uczniowskie do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu pod hasłem: OK!OLICA

Festiwal odbędzie się w piątek 17 maja w godzinach 09:30-12:30 na platformie internetowej oraz na Facebooku.

Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której drużyny z różnych miejscowości uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal będzie się składał z 6 krótkich zadań, publikowanych kolejno co pół godziny. Uczniowie i uczennice mogą wykonywać zadania i przesyłać odpowiedzi na przerwach między lekcjami. 

 

Jak się zgłosić?

Drużyny zgłasza opiekunka/nauczyciel poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/wirtualny-festiwal-okolica

 

Kiedy i gdzie odbędzie się Festiwal?

Festiwal będzie się odbywał równolegle w dwóch miejscach - na stronie internetowej Festiwalu oraz na Facebooku. Grywalizację rozpoczniemy 17 maja o godzinie 9:30.

Będzie w sumie siedem zadań, publikowanych kolejno co pół godziny: 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 i 12.00. Możecie je realizować w dowolnym momencie między godziną 9.30 a 15.00. Na bieżąco będziemy aktualizować informacje na temat statusu realizacji poszczególnych zadań przez każdą z drużyn. Ponadto do godziny 16.00 opublikujemy wszystkie prawidłowe odpowiedzi do zadań lub komentarze do Waszych wypowiedzi. O 16.30 podamy informację, komu udało się wykonać wszystkie zadania i przyznamy nagrody!

Czego potrzebujecie?

Aby wziąć udział w Festiwalu:

  • Potrzebujecie sprzętu z dostępem do Internetu - może to być szkolny komputer, tablet albo smartfon.
  • Na platformie nie musicie się logować - każdy z Was będzie miał nieograniczony dostęp do festiwalowych zadań.
  • Przygotujcie się na to, że wszystkie zadania będą wymagały odpowiedzi na platformie, a niektóre dodatkowo obecności na Facebooku. Na Facebooku wystarczy, że będzie zalogowana jedna osoba, możecie też stworzyć profil z nazwą swojej drużyny.

 

Na co warto zwrócić uwagę?

Bądźcie uważni i uważne na polecenia, ponieważ to w nich będziemy zaznaczać, gdzie powinna zostać opublikowana odpowiedź. Jeśli będziecie mieć jakiekolwiek wątpliwości, napiszcie na Messengerze do administratora strony.

 

Jak możecie się przygotować?

Przede wszystkim musicie mieć drużynę gotową na wyzwania, sprzęt z podłączeniem do Internetu oraz przynajmniej jedną osobę w zespole dysponującą kontem na Facebooku (możecie też stworzyć specjalne konto drużynowe na potrzeby Festiwalu). Warto również wziąć udział w bezpłatnym webinarze na temat działań w przestrzeni lokalnej - informacje tam przekazane na pewno okażą się pomocne podczas rozwiązywania festiwalowych zadań. Webinar odbędzie się 8 maja o godz. 17:30, szczegóły znajdziecie TUTAJ.

 

Czy będą nagrody?

Dla zespołów, które wezmą udział we wszystkich zadaniach czekają nagrody, dyplomy i gratulacje! Zapraszamy!

 

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Regulamin wf okolica.pdf (169KB)