Inspirujący webinar!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru, którego tematem są inspiracje na młodzieżowe dzizłania w przestrzeni lokalnej. W czasie godzinnego spotkania on-line odpowiadamy na pytania: co możemy zrobić w otoczeniu wokół nas? Dlaczego coś wygląda brzydko? Czy możemy sprawić, że coś stanie się bardziej dostępne? Omówiamy przykłady działań z młodzieżą w Polsce i Gruzji oraz na Ukrainie. Pokazujemy narzędzia projektowe oraz zasady, którymi będziecie mogli się posłużyć, aby czerpać radość z budowania.

 

KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO NAGRANIA

 

Więcej o prowadzącym:

Spotkanie poprowadził Karol Szparkowski - architekt młodego pokolenia, współzałożyciel, wraz z Kamilem Miklaszewskim pracowni architektonicznej +48. Pracownia interesuje się zarówno konstrukcyjnym jak i innowacyjnym wykorzystaniem materiałów. Karol wykłada w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania, gdzie prowadzi zajęcia wykorzystując metodę warsztatową, w tym specjalizuje się w warsztatowej nauce kształtowania obiektów. Szczególną uwagę przywiązuje do konstrukcji, budując w czasie zajęć tymczasowe pawilony. Metoda oparta jest na zobrazowaniu i zrozumieniu warunków które wpływają na kształtowanie budynku. W czasie zajęć ze studentami chętnie wykorzystuje warsztaty. Metodologię tych warsztatów, pozwalającą na dostosowanie do różnorodnych grup uczestników, wykorzystano także w pracy z dziećmi z Ukarany i Gruzji.
W ramach działalności społecznej, wspólnie z pozostałymi członkami Grupy +48 aktywnie wspiera organizacje społeczne bezpośrednio zainteresowane architektura, urbanistyką i ochroną zabytków, jak też działające na polu współpracy rozwojowej i edukacji, wykorzystujące architekturę i warsztaty architektoniczne w swojej działalności statutowej.

 

Dlaczego warto obejrzeć nagranie?

Nagranie webinaru to okazja do zdobycia wiedzy oraz inspiracji związach z działaniami w przestrzeni lokalnej. Zachęcamy zwłaszcza te osoby, które planują udział w Wirtualnym Festiwalu OK!OLICA - infrormacje przekazane w ramach webinaru na pewno okażą się pomocne podczas rozwiązywania festiwalowych zadań!

Serdecznnie zapraszamy!