Wywiadówka inaczej!

Grupa projektowa Piąteczki z Zawiercia zrealizowała Mały Festiwal Starych Gier i Zabaw dla rodziców i opiekunów w czasie szkolnej wywiadówki! Dzięki temu udało im się nieco odwrócić uwagę dorosłych od ocen swoich podopiecznych :-) Grupa działa pod opieką Pani Joanny Gewald w Szkole Podstawej nr 5 w Zawierciu.

Piąteczki z Zawiercia w ramach rozgrzewki oraz integracji grupy nakręciły filmik, który można zobaczyć TUTAJ. Jak same mówią:

Nasze pierwsze spotkanie przyniosło nam wiele radości, albowiem zabawa przy tworzeniu filmu była niesamowitą przygodą i przyjemnością. Innowacyjne warsztaty integracyjne:

  • pisanie scenariusza - wena jak zawsze była z nami,
  • przygotowanie planu akcji - ciężka praca - uff,
  • nagranie - nawet kolejne duble nie zniechęcały nas do dalszej pracy.

To wszystko oczywiście , ponieważ zależy nam na tym, abyście poznali NAS i wiedzieli, z kim pracujecie. Chcemy pokazać, że jesteśmy kreatywni i przedsiębiorczy.

Następnie przyszła pora na wybór tematu:

Wybraliśmy temat "Kronika Sportowa", ponieważ wiemy , że to jest ciekawe i ważne. Chcielibyśmy odnaleźć i zaprezentować wszystkim nasze pomysły. Jedni zabrali się za opracowanie ankiety, drudzy już zastanawiali sią, gdzie najlepiej ją przeprowadzić, a pozostali po prostu marzyli o najpiękniejszej plaży na Ziemi - żartujemy oczywiście, wszyscy pracowali równo! Marudzenie nie wchodzi w grę. Wyszliśmy na ulice Zawiercia. Z wielkim zaangażowaniem tłumaczyliśmy ankietowanym, co będziemy robić i na czym będzie polegać nasze zadanie. Wszyscy usłyszeliśmy pozytywny odzew. Nie mogliśmy się nadziwić, że zebraliśmy tyle ciekawych pomysłów!

I w końcu nadeszła godzina prawdy – impreza finałowa:

Wykorzystaliśmy moment, kiedy to nasi Rodzice odwiedzili naszą szkołę, aby zerknąć na nasze ocenki :)

Tak, tak, dobrze myślicie, chcieliśmy troszkę odwrócić ich uwagę, ale przede wszystkim pokazać, że rozwijamy nasze pasje i zainteresowania, angażując się w realizację projektu. Zorganizowaliśmy im Mały Festiwal Starych Gier i Zabaw. To było naprawdę wzruszające spotkanie. Mnóstwo śmiechu, dobrej zabawy i "kupa" wspomnień. A y ? My działamy dalej, bo najlepszy sposób, by przewidzieć przyszłość, to po prostu ją tworzyć i właśnie MY to robimy działając.

Artykuł powstał na podstawie relacji nadesłanej przez opiekunkę grupy, Panią Joannę Gewald - dziękujemy!