Wspomnienia listopadowe i grudniowe

"Młodzi w Akcji" do dzieła! w Poznaniu

         

Młodzi z Zespółu Szkół Komunikacji w Poznaniu i opiekunka p. Sandra Lasota pisali nam: "Za nami kilka spotkań projektowych podczas których umówiliśmy zasady pracy nad projektem i ustaliliśmy podział zadań. Następnie ruszyliśmy w teren by przeprowadzić wywiady wśród rodziny i znajomych.  Rezultatem tych spotkań są karty gry,  które posłużą mam do stworzenia kroniki sportowej". 

Pierwsza relacja z projektu ,,Młodzi w akcji" w Rogolinie

Młodzi z Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rogolinie z silną ekipą osób wspierających: p. Martą Jagiełło, Moniką Bąk, Sylwestrem Michalakiem, Mileną Michalak - Kozerą zaczynali swoje działania w następujący sposób: "Na naszych spotkaniach omawiamy swoje dotychczasowe działania oraz to co planujemy wykonać w najbliższym czasie (...). Swoje działania kierujemy do:  uczniów naszej szkoły i ich rodziców, nauczycieli oraz społeczności lokalnej (...). Nasz projekt promujemy poprzez stronę internetową szkoły i na Facebooku oraz przez wykonane plakaty". 

DZIAŁAMY!!! - Szkoła Podstawowa w Otałęży

P. Gabriela Woźniak, opiekunka Młodych z Otałęży, napisała do nas na początku działań: "Po pierwszym spotkaniu i przedstawieniu grupie projektowej tematów, wspólnie i jednogłośnie wybraliśmy temat:  KRONIKA SPORTOWA!!!! Na tym spotkaniu ustaliliśmy plan działania i mapowaliśmy osoby do przeprowadzenia  wywiadu. Każda osoba  ma za zadanie przeprowadzić wywiad z minimum 4 osobami. Na drugim spotkaniu opracowywaliśmy pytania do przeprowadzenia  wywiadu. Zależało mi, aby to były ich pomysły, wiec dopiero na końcu pracy, przedstawiłam "wzorcowy wywiad" z podręcznika. Na wykonania zadania dałam uczniom trochę więcej czasu, ze względu na chęć realizacji wywiadu z dalszą rodziną. Dziękuję i pozdrawiamy!!! (...). Jesteśmy z małej miejscowości i nasze działania chcieliśmy skierować do społeczności lokalnej, każdy ma przeprowadzić wywiad z dziadkami, rodzicami i seniorami mieszkającymi w bliskim sąsiedztwie (...). Nasze działania rozpowszechniamy pocztą pantoflową i na stronie internetowej szkoły". 

Jesteśmy "na  rozruchu" :) w Sękocinie

Uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. W. Potockiego w Sękocinie i p. Marta Asman Milczarek napisali do nas: "Ruszyliśmy 19 listopada! Do 29 XI trwało zbieranie grupy, ustalanie terminu spotkań. Organizacja tego jest dla nas trudna, gdyż szkoła mieści się na prowincji, jesteśmy uzależnieni od przyjazdu i odjazdu autokaru, nasza grupa to uczniowie z różnych klas (mający różne pasje). Podczas spotkania ustaliliśmy wstępny harmonogram działań oraz zasady :) pilnie pracowaliśmy nad integracją grupy :))". 

Świecie nadchodzimy :))) Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym 

"Do wykonania naszych projektów wybraliśmy technikę graffiti. Jesteśmy już na etapie przetwarzania projektów w szablony.  Najtrudniejsze jest przestawienie myślenia z konkretnego w symboliczne. No i ta wielkość. Format większy niż A1 (...). Chcemy oczywiście całemu światu powiedzieć co myślimy na temat... no właśnie świata, czyli naszej rzeczywistości. Planujemy swoje projekty (tak jak poprzednie) powiesić na ogrodzeniu szkolnym. Taki nasz głos do rówieśników i dorosłych, których w szkole nie brakuje :) a i wielu ją odwiedza (...).

    

W realizacji naszych działań wspomaga nas pan dyrektor oraz pan Leszek, nasza szkolna złota rączka". Młodzi i p. Edyta Milanowska 

Zgrany ZESPÓŁ to podstawa!!! 

Grupa Projektowa z SP 5 ZAWIERCIE i p. Joanna Gewald piszą: "Kochani, to nasze pierwsze spotkanie, które przyniosło nam wiele radości:) albowiem zabawa przy tworzeniu filmu była niesamowitą przygodą i przyjemnością. Innowacyjne warsztaty integracyjne: pisanie scenariusza- wena jak zawsze była z nami, przygotowanie planu akcji - ciężka praca - uff, nagranie - nawet kolejne duble nie zniechęcały nas do dalszej pracy:)
To wszystko oczywiście, ponieważ zależy nam na tym, abyście poznali NAS i wiedzieli z kim pracujecie. Chcemy pokazać, że jesteśmy kreatywni i przedsiębiorczy. 

PS. 1. Ponieważ dostrzegamy w sobie potencjał ogroooomnyyy;) oraz chęć zdobywania nowej wiedzy.
PS. 2. My nudy nie lubimy, cieszymy się , że programy CEO dostarczają nam pozytywnych bodźców do działania.
PS. 3. Ten film to takie malutkie pokazanie, że "Moc jest z nami".


Zapraszamy na film:

a co się działo potem w SP 5 w Zawierciu?

Kolorowy zawrót głowy!!! SP 5 i SP 11

"Przyjaciele są po to, aby na świecie nie było nudno". Mamy nadzieję, że zgadzacie się z nami w 100%. Tak też myślimy i my Grupa Projektowa SP 5 i SP 11  z Zawiercia Młodzi w Akcji.  Dlatego po raz kolejny zjednoczyliśmy swoje siły , aby zabrać się ostro do pracy, bo " Przyjaźń, to nie tylko wspaniały prezent, lecz także ustawiczna praca". Zdecydowaliśmy, że taaakie spotkanie jest konieczne. Razem dopracowaliśmy temat, uzgodniliśmy co jest dla nas ważne. Było trudno. Mnóstwo pomysłów, ważne myśli…KAMPANIA – TAK –chcemy ROZMAWIAĆ!!!  Ponieważ w twórczej atmosferze pracuje się lepiej stworzyliśmy wspólny projekt - foto naszej przyjaźni…SP 5- CEO- SP11

 

Warsztaty z seniorami - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej

    

Młodzi wraz z opiekukami p. Magdaleną Kin i p. Dorotą Suwary raportowali: "Podczas ostatniego spotkania zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których stworzyliśmy musy jabłkowe oraz stojak na zestaw porządkowy oraz, znicze na pobliski cmentarz znajdujący się w naszej wsi. Korzystaliśmy z doświadczenia seniorów. Cały czas dokumentujemy nasze działania do reportażu".

"Informacje na stronie fb szkoły, tablice informacyjne w szkole, informacja dla sołtysów wsi, lokalna prasa".