Wspomnień czar - relacje jesienno-zimowe

Startują z kroniką w Internacie w XI LO w Katowickim Centrum Edukacji Zawodowej w Katowicach

Młodzież z opiekunkami p. Iloną Słotą i Danutą Pucek napisała: "w ostatnim tygodniu pracowaliśmy w grupie tworząc pytania do wywiadu. Stworzyliśmy listę konkretnych pytań które pomogą mam odtworzyć zabawy czasu naszych rodziców i dziadków (...). Działania kierujemy do społeczności lokalnej. Są nimi rodzice i dziadkowie związani rodzinnymi korzeniami z regionem w którym mieszkają (...). Pomagają nam wychowawcy oraz pracownicy Internatu. My oprócz rodziny rozmawiamy z sąsiadami i bliskimi nam osobami. Wszyscy chętnie próbują odtworzyć zabawy swojego dzieciństwa, wracają wspomnienia... (...) Najlepszą promocją jest poczta pantoflowa, ale również spotkania przy kawie czy herbatce".

     

PLANUJEMY ! DZIAŁAMY ! BAWIMY SIĘ I GRAMY !!! Szkoła Podstawowa w Ostrowicach

Grupa młodych i p. Mirela Bany odpowiadają na nasz pytania:

"Co się u Was dzieje? 
Nasze działania rozpoczęliśmy od spotkania grupy projektowej. Podzieliliśmy się na zespoły dwuosobowe - podzieliliśmy zadania i działamy! Każdy z naszych zespołów ma do przygotowania po 2 -3 gry lub zabawy, w które grali nasi rodzice lub dziadkowie. Kilka dni na rozpoznanie terenu i już za tydzień ruszamy z naszymi pomysłami! Burz mózgów pozwoliła nam omówić różne pomysły a było ich naprawę wiele.
Do kogo kierujecie swoje działania?
Swoje działania będziemy kierowali do wszystkich uczniów z naszej szkoły. Postanowiliśmy, że zorganizujemy w naszej szkole ,,, Mikołajkowy tydzień dawnych gier i zabaw". Nasz program przewiduje gry i zabawy na wszystkich lekcjach wf a także prowadzenie przerw na sportowo. Zaplanowaliśmy także wywiady z osobami ze ,,starszego pokolenia". I to na razie tyle. Resztę zdradzimy później ! :-)

Kto Wam pomaga w działaniach?

W nasze działania zaangażowaliśmy też innych nauczycieli, zwłaszcza tych ,,starszych". Pomogą nam w organizacji niektórych zabaw, opowiedzą nam o tym jak to niegdyś bywało. Wsparcie otrzymaliśmy również od dyrekcji naszej szkoły.

Jak promujecie projekt?

Poczta pantoflowa jak najbardziej ale postanowiliśmy stworzyć plakaty, które rozwiesiliśmy w naszej szkole. Zrobiliśmy też gazetkę ścienną o tematyce dawnych gier i zabaw tak aby uczniowie na przerwach w wolnym czasie zaczerpnęli co nieco wiedzy o tych niezwykłych zabawach". 
 
Rowerem po zdrowie! w Purdzie
Czy wiecie co robili młodzi z opiekunką p.Katarzyną Marchwicą w listopadzie? Pewnie coś zmalowali... Sami zobaczcie. 
Co się u Was dzieje?
Najpierw szukaliśmy pomysłu, przyszedł do nas wraz z bliźniaczym w czasie projektem realizowanym w naszej szkole: Rowerem prze Europę. Postanowiliśmy, że wykorzystamy temat i zainstalujemy rzeźbę roweru na ternie naszej szkoły. Zaczęliśmy od poszukiwań starego roweru / z koszem z przodu/. Rower się znalazł. Obecnie jesteśmy na etapie demontażu zbędnych cześć i oczyszczaniu sprzętu z brudu. Rower posiada kosz/hura!/, który uczniowie postanowili wykorzystać na kwietnik. Mamy problem z lokalizacją i wyborem koloru naszej rzeźby.
Do kogo kierujecie swoje działania?
Do wszystkich uczniów i rodziców, do tych którzy cenią sobie spokój, przyjemny wysiłek i zdrowie.
Kto Wam pomaga w działaniach? Nauczyciel języka angielskiego, urzędnicy gminy, dyrektor, rodzice.