Sportowo-bajkowy festiwal w Bulkowie

Licząca ponad 12 osób grupa Młodych w Akcji pod opieką Pani Natalii Maćkiewicz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bulkowie zorganizowała bajkowy festiwal, którego ważną częścią były dawne gry i zabawy. Festiwal odbył się 11 czerwca, a jego głównymi uczestnikami były przedszkolaki z lokalnego przedszkola.

Z okazji obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w tym roku odbywał się pod hasłem: „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. W Gminnej Bibliotece Publicznej i Pracowni Orange w Bulkowie przy współpracy z grupą "Młodych w Akcji" z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Bulkowie pod opieką Pani Iwony Przedpełskiej oraz Marcina Przedpełskiego, w dniu 11 czerwca o godz. 10.30 odbył się Sportowy Festiwal Bajkowy.

 

 

Czytelniczą uroczystość rozpoczął Kabaret Horrorek w wykonaniu aktorów z klasy IV pod opieką Pani Iwony. Młodzież zaprezentowała swoje predyspozycje aktorskie przed grupą ok. 50 przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Bulkowie, były to scenki literackie wybranych bajek i baśni moralizatorskich w nowoczesnej improwizacji. Kolejno zaproszeni Goście Pan Wójt Gminy Bulkowo - Gabriel Graczyk oraz Krzysztof Jakubiak, Marcin Przedpełski i Bartek Wójtewicz - przedstawiciele z Klubu Zjednoczeni Bulkowo czytali przedszkolakom fragmenty „Mikołajka”, „Bolka i Lolka na olimpiadzie” „Małych piłkarzy”, a także książkę „W Milusiowie - Sportowcy”. Dzieci z zaciekawieniem słucały sportowych przygód bohaterów bajek. Następnie po brawach i podziękowaniach za wspaniałe czytelnicze zaangażowanie naszych Gości, przyszedł czas na dawne gry i zabawy. 

 

 

Młodzież z klasy IV przygotowała stoiska z grami takimi jak: berek, klucha, gra w klasy, butelka, stolik z wróżbami i losami oraz guma do skakania, zostały one przygotowane na zasadzie grywalizacji. Przedszkolaki w 3 osobowych grupach musiały odwiedzić stoiska i wykonać zadania, za które mogły otrzymać 4 pieczątki, dzięki temu zostali poczęstowani na koniec lizakiem. Filmik z wydarzenia można obejrzeć klikając TUTAJ.

 

 

Artykuł powstał na podstawie relacji przysłanej przez Panią Natalię Maćkiewicz – dziękujemy.