Ruszyła rekrutacja!

 

Zapraszamy do jesienno-zimowej edycji Młodych w Akcji+

Zapraszamy do udziału w programie "Młodzi w akcji+", który pomaga uczyć młodych ludzi jak zaplanować i przeprowadzić działanie na rzecz swojej klasy, szkoły lub społeczności lokalnej. Podpowiemy krok po kroku jak je zrealizować razem z uczniami i uczennicami w wersji zdalnej lub hybrydowej.

 

Na czym polega program?   

W czasie jednego semestru (październik 2021 - marzec 2022) zespoły uczniowskie z całej Polski będą tworzyć własne projekty społeczne. Zespoły mogą skorzystać z zaproponowanych przez organizatorów ścieżek tematycznych lub stworzyć własną koncepcję projektu od A do Z. 

Jakie wsparcie otrzymają uczestnicy?

  • Uczniowie i uczennice wezmą udział w zdalnych szkoleniach i kursie internetowym. Podczas szkoleń poznają podstawy tworzenia własnych projektów, a w kursie internetowym otrzymają od ekspertów i ekspertek Centrum Edukacji Obywatelskiej informację zwrotną dotyczącą swoich pomysłów. 
  • Nauczycielki i nauczyciele zostaną zaproszeni na webinaria i wykłady prowadzone zdalnie przez wykładowców Uniwersytetu SWPS. 
  • Zespoły (uczennice, uczniowie, nauczycielki i nauczyciele) zostaną zaproszone na Wykład Inauguracyjny, który wygłosi dr Adam Bodnar, profesor Uniwersytetu SWPS i Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2015-2021.
  • Zespoły zostaną zaproszone na konferencję podsumowującą program. 

Jak dołączyć do programu?  

​O tym, w jaki sposób można dołaczyc do programu, przeczytacie w zakładce REKRUTACJA