Relacje - zima 2019

Internat w KCEZ w Katowicach

Uczennice i uczniowie pod opieką Beaty Michalskiej i Urszuli Żmudy- Mroczek oczekują na zgłoszenia osób do wywiadu. Po akcji informacyjnej (plakaty, rozmowy z mieszkańcami, pisma do instytucji miejskich)  uzyskali już zgodę na przeprowadzenie wywiadu z 3 osobami-pasjonatami. Na spotkaniach przygotowali warsztat metodą burzy mózgów i gromadzili pytania do rozmowy z bohaterem. Opracowali również złote zasady, o których trzeba pamiętać podczas przeprowadzania wywiadów.

               

Brawo my! Kaźmierski projekt zrealizowany!

Zespół projektowy ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu z Moniką Skotnicka – Stróżyk zrealizował już postawione przed sobą zadania. Uczniowie zebrali informacje  na temat dawnych gier i zabaw wśród starszych członów  swych rodzin. Efektem są opracowane z pomocą opiekunki grupy karty gier i zabaw. Zostały one zaprezentowane w głównym holu szkoły. Spotykają się z dużym zainteresowaniem innych uczniów oraz mieszkańców gminy Kaźmierz, którzy odwiedzają szkołę przy okazji różnych imprez (ostatnio kiermasz świąteczny). Informacja o projekcie pojawiła się na szkolnym Facebooku oraz na stronie Gminy Kaźmierz.

               ​

Szkoła Podstawowa w Boćwince 

Młodzi w akcji i opiekunka Wioleta Szlaszyńska relacjonują swoje działania: „Po wielu godzinach dyskusji, analizowaniu za i przeciw, liczeniu funduszy, planowaniu, w końcu udało nam się wybrać projekt, który zadowala wszystkich. Postanowiliśmy, że na jednej ze szkolnych ścian pojawią się smerfy. Kupiliśmy niezbędne materiały i tworzymy wymarzoną ścianę. Mamy nadzieję, że nasz pomysł przypadnie do gustu wszystkim dzieciom ze szkoły (…). Do tej pory o projekcie wie tylko szkolna społeczność i rodzice, ale po zakończeniu działań pochwalimy się efektami zarówno w mediach społecznościowych jak i w mediach lokalnych”.

               

Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Potockiego w Sękocinie

Młodzi w akcji i opiekunka Marta Asman-Milczarek spotkali się w Mikołajki, aby wspólnie spędzić czas. Było ciasto, pączuszki, herbatka i ... film 'Słucham". Dyskutowali też o swoich odczuciach i poszerzyli wiedzę na temat tego jak tworzyć kampanię społeczną. Korzystali z informacji ze strony www.ngo.pl i materiałów tam znalezionych. Szukali też różnych metod przekazu, wymieniali się doświadczeniami, wiedzą i pomysłami.

Młodzi w akcji w Szkole Podstawowej w Ostrowicach

W Ostrowicach uczniowie grali po dawnemu. Kliknij w link i obejrzyj film z działań. 

 

Zespół Szkół nr 29 w Bydgoszczy 

Mapujemy osoby do wywiadu i "Gramy po staremu" z przedszkolakami!

                    

Grupa projektowa z Zespołu Szkół nr 29 w Bydgoszczy zaczęła się spotykać w październiku. Na pierwszym spotkaniu ustaliła, że obiera kierunek na Kronikę Sportową, a ich projekt nazwali "Zagrajmy po staremu". W trakcie spotkania uczestniczki i uczestnicy ustalili z kim przeprowadzą wywiady oraz dokonali podziału na zadania i wstępnie określili terminy realizacji poszczególnych etapów. Na listopadowym spotkaniu opracowali projekt ulotek, które będą zachęcały uczniów do zabawy w gry z dawnych lat. 6 grudnia udali się do przedszkolaków z Przedszkola nr 31 w Bydgoszczy i bawil się z nimi w kapsle, Fląse-Madąse, Pomidora i Złośliwego Węża. W tym tygodniu uczniowie klas 4-8 planowali "bawić się po staremu" na lekcjach wychowania fizycznego.