Relacje z kanapy i nie tylko

Weź wysłuchaj - Strefa chill out i zabawy kanapowe w Sosnowcu

W ramach "Kroniki sportowej" uczennice i uczniowe ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Adama Mickiewicza w Sosnowcu wraz z opiekunkami p. Agnieszką Król i Dorotą Adamczyk okupowali strefę Chill out, a co robili? Przeczytajcie: "Znacie? Pamiętacie? Dzisiaj klasa 6b świetnie bawiła się przypominając sobie różne zabawy „kanapowe”. Tak je sobie nazwaliśmy. A były to: „Głuchy telefon”, „Pomidor”, „Kolory”, „5 sekund”. Ale najwięcej radości i śmiechu dostarczyły nam fanty, które trzeba było wykupić. Był to wesoło spędzony czas".

         

A co się działo potem? 

14 lutego urządzili mini kawiarenki, gdzie przypominali sobie gry, do których potrzebne były ołówek i kartka.

"Przerwa nie musi być nudna – udowodnili to wolontariusze z naszej szkoły organizując 14. lutego na jednej z przerw zabawy dla klas młodszych. Przeprowadzili zabawy w klasy, skoki na gumie, twistera. Dzieci, które chciały odpocząć mogły kolorować przygotowane kolorowanki. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na załączonych zdjęciach".

W listopadzie zaczynali tak: "Na ostatnich spotkaniach ustaliliśmy wspólnie, który temat będzie nas najbardziej interesował i jakie działania chcemy podejmować. Pierwszym krokiem było przeprowadzenie wywiadu z dziadkami i babciami dotyczące tego, jak oni spędzali swój wolny czas, gdy byli w takim wieku jak my obecnie. Kolejnym krokiem było wykonanie tematycznej gazetki z instrukcjami zabaw i wykonanymi do tego ilustracjami. To działanie miało na celu zapoznanie społeczności szkoły z akcją".