Pobawmy się w Nowym Dworze Gdańskim!

Młodzi ludzie pod opieką Pani Anny Pająk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim chcą pokazać, że młodzież potrafi świetnie się bawić bez smartfonów. Na podstawie rozmów z bliskimi oraz innymi dorosłymi tworzą bazę zabaw. Nawiązali również współpracę ze szkołami z Chorwacji i Turcji, aby poznać gry z tamtych okolic.

Oto jak sami opowiadają o swoich działaniach:

Co się u Was dzieje?

W ramach realizacji programu „Młodzi w akcji – Kreatywne wyzwania” postanowiliśmy zająć się dawnymi grami i zabawami podwórkowymi. Chcemy pokazać, że młodzież potrafi świetnie się bawić bez smartfonów J Poprzez rozmowy z rodzicami, dziadkami oraz nieco starszymi znajomymi tworzymy bazę gier i zabaw.  Wszystkie zebrane pomysły trenujemy na sobie, aby potem je opracować i pokazać innym. Poznajemy inne oblicze osób, które wydawałyby się poważne: granie w gumę z nauczycielem należy zdecydowanie do ciekawych doświadczeń, podobnie jak gra w piłkę według zasad babci. Żeby było ciekawiej, nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Chorwacji i Turcji za pomocą programu eTwinning. Chcemy poznać zabawy i gry z tamtych okolic.

Do kogo kierujecie swoje działania?

Odbiorami naszych działań są: przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola, dla których przygotowujemy festyn, podczas którego będziemy bawić się w opracowane przez nas gry (jesteśmy partnerami w projekcie!); dorośli, którzy bawią się z nami, sięgając wspomnieniami do swego dzieciństwa; młodsi koledzy i koleżanki ze szkoły, którzy widzą nasze działania lub o nich słyszą i też chcą tak spędzać czas; pacjenci z zaprzyjaźnionego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, których chętnie odwiedzamy, aby posłuchać ich wspomnień i którym wnosimy trochę naszego młodzieńczego zamieszania i uśmiechu.

 

 

Kto Wam pomaga w działaniach?

Naszymi sojusznikami są: pani dyrektor naszej szkoły, która zawsze wpiera nasze działania; burmistrz naszego miasta, który objął nasz projekt patronatem honorowym (!) i na którego życzliwe wsparcie zawsze możemy liczyć; redakcja lokalnej telewizji „TV Żuławy”; redakcja lokalnego oddziału „Dziennika Bałtyckiego” – tak, tak, mamy patronat medialny obu tych instytucji! Fundacja Kreatywna Edukacja, z której otrzymaliśmy grant w wysokości 300zł na realizację festynu, Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski (nasz partner w projekcie, dzięki temu nasz festyn odbędzie się w przestrzeni miejskiej, koło Muzeum Żuławskiego i tam też będziemy realizować warsztaty związane z  naszym projektem) oraz oczywiście nasi rodzice i dziadkowie, którzy wspierają nasze działania na każdym kroku.

Jak promujecie projekt?

Promujemy projekt na razie głównie poprzez fanpage’a na Facebooku – Młodzi w akcji - 8b SP2 NDG oraz przez rozmowy z wszystkimi, którzy zainteresują się naszymi działaniami. Kiedy działań będzie więcej – przekażemy informacje redaktorom „Dziennika Bałtyckiego” i „TV Żuławy”.

 

Gratulujemy grupie projektowej świetnych pomysłow, zapału i trzymamy kciuki za powodzenie ich przedsięwzięcia!