Na jesienną chandrę

,,STARE NA NOWO” nasz zestaw gier i zabaw sprzed lat z Rokitna Szlacheckiego
     

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. M. Poleskiego i opiekunka TERESA SUPERNAK

Co się u Was dzieje? 
Ktoś napisał, że obecne młode pokolenie jest w szponach komputerów. Myślimy,że to chociaż w niewielkim stopniu zmienimy- my, czyli grupa projektowa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Rokitna Szlacheckiego Proponujemy, żeby czas wolny spędzać z bliskimi, z kolegami, z koleżankami. Sięgnęliśmy po dawne gry i zabawy. Pomogły nam w tym rodziny. Pytaliśmy dziadków, rodziców oraz znajomych jakie gry i zabawy zapamiętali ze swojej młodości. Te, które powtarzały się najczęściej, będą umieszczone w naszym zestawie ,,Stare na nowo”. Zestaw będzie zawierał opisy gier i zabaw . Wzbogacony będzie o rekwizyty. Dla najmłodszych zaproponujemy zabawy i wyliczanki. Część rekwizytów wykonamy samodzielnie. Zrobiliśmy już kilka fruczek, kilkanaście piłeczek na gumce (z trocin!), uszyliśmy lalki szmacianki. Jest to dla nas frajda! Jesteśmy na półmetku testowania gier, np.: szczur, ciupy, czyli kamienie jurajskie, warcaby, toczenie felgi, gra w gumę (fajna sprawa!). Będziemy je promować w różnych miejscach, a wspomniany zestaw powędruje do świetlicy środowiskowej. Mamy zamiar wykonać kopię tego zestawu, aby pozostał w naszej szkolnej świetlicy. Podczas realizacji naszego projektu otrzymaliśmy wsparcie finansowe od księdza oraz wiernych parafii Rokitno Szlacheckie. Naszym opiekunem jest p. Teresa Supernak, a nauczycielem wspomagającym p. Katarzyna Żak.

Do kogo kierujecie swoje działania?

świetlica środowiskowa w Łazach, świetlica szkolna w Rokitnie Szl. biblioteka w Rokitnie ( filia biblioteki gminnej)

Kto Wam pomaga w działaniach?

ksiądz, wierni, dyrektor szkoły, osoba z tytułem Przyjaciel Szkoły, sekretarka szkoły, nauczyciel wspomagają cy przy uczennicy niepełnosprawnej

Jak promujecie projekt?

plakat, facebook szkolny, stonka grupy projektowej na facebook-u , ogłoszenia kościelne, poczta pantoflowa

 
KCEZ w Katowicach - Ruszamy do akcji!
     
Opiekunki: Beata Michalska i Urszula Żmuda- Mroczka
Co się u Was dzieje? 
Podczas spotkania w grupie roboczej rozmawialiśmy o swoich pasjach, zainteresowaniach. Próbowaliśmy wydobyć nasze mocne strony. Każdy z nas przywoływał osoby ze swojego doświadczenia, które wyróżniały nietypowe zainteresowania i umiejętności. W trakcie kolejnego spotkania wypisaliśmy potencjalnych sojuszników naszego projektu i ustaliliśmy strategię działania. Opracowaliśmy listy do sojuszników i przygotowaliśmy projekt plakatu
Do kogo kierujecie swoje działania?
Odbiorcą naszych działań jest cała społeczność lokalna, wśród której chcielibyśmy wypromować osoby mające ciekawe pasje, zainteresowania, które tworzą ciekawe rękodzieła lub kolekcjonują nietypowe przedmioty. Zależy nam, by promować takie osoby wśród społeczności lokalnej i zachęcać innych do różnych aktywności.
Kto Wam pomaga w działaniach?
Sojusznikami w naszych działaniach są: Biblioteka Miejska, Rada Jednostki Pomocniczej w Dąbrówce Małej, Szkoła Podstawowa z naszego miasta
Jak promujecie projekt?
W celu wypromowania naszych działać opracowaliśmy plakat, który osobiście wraz z listem przekazujemy do swoich sojuszników z prośbą o wsparcie i promocję naszych działań. Plakat znajdzie się również w popularnych sklepach naszego miasta. Planujemy również pocztą pantoflową poszukiwać osób z pasją i nietypowymi zainteresowaniami.
ZPO Ownia w akcji!
                   
 

Przesyłamy relację od opiekunki Wiolety Adamczyk:

"- Co się u Was dzieje? 

- Pierwsze koty za płoty! Pomysł jest, zadania rozdzielone. Teraz tylko zakasać rękawy i czekamy na wielki finał - prezentację naszego reportażu po sąsiedzku. A uczyliśmy się od mistrza gatunku- Ryszarda Kapuścińskiego.

- Do kogo kierujecie swoje działania?

 

- Chcemy aby nasz reportaż utrwalił część lokalnej historii, by był dla uczniów naszej szkoły i mieszkańców Owni ciekawym i wartościowym wycinkiem z życia, które toczyło się tu kiedyś.

- Kto Wam pomaga w działaniach?

 

- Dziękujemy za pomoc przede wszystkim bohaterce naszego reportażu i źródle nieocenionych informacji, pani Stefanii Bichcie oraz rodzinie państwa Rosiaków, bez których zaangażowania to na pewno by się nie udało!"

 

Dziękujemy!

 
 
Już jest! Pierwsza relacja od Młodych w akcji w Warpunach z siedzibą w Zyndakach. 
Dostaliśmy pierwsze zgłoszenie od opiekunki Katarzyny Polonis-Krysiak ze Szkoły Podstawowej imienia Ireny Sendlerowej:
"- Co się u Was dzieje?
- Omawiamy plan działania do lutego 2020r. (...). Spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej z uczniami oczekującymi na autobus do domu. Bawiliśmy się z dziećmi w dawne gry i zabawy.Podczas spotkania dziewczynki z klasy I i II wesoło spędziły z nami czas. Po skończonym spotkaniu nie chciały nas wypuścić i dopytywały się, kiedy zorganizujemy kolejne spotkanie.
 
- Do kogo kierujecie swoje działania?
- Nasze działania kierujemy do młodzieży w celu odciągnięcia ich od telefonów i komputerów przedstawiając im różne dawne gry i zabawy.
 
- Kto Wam pomaga w działaniach?
- Dyrekcja naszej szkoły, Pani Sołtys wsi Warpuny.
 
- Jak promujecie projekt?
- Założyliśmy instagram naszej grupy na którym zamieszczamy relacje z naszych spotkań i działań. Nazwa: mlodzi.w.akcji . Zrobiliśmy plakat promujący naszą działalność (...). Zredagowaliśmy artykuł na stronę szkoły, powiesiliśmy na korytarzu szkolnym plakat promujący projekt. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla uczniów: jak można się bawić bez Internetu i komputera". 
 
- Dziękujemy!
Załączone dokumenty: 
  1. 1. Film.avi (8MB)