Program Młodzi w Akcji+
realizowany przez:
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. M. Poleskiego i opiekunka TERESA SUPERNAK
Co się u Was dzieje?
Ktoś napisał, że obecne młode pokolenie jest w szponach komputerów. Myślimy,że to chociaż w niewielkim stopniu zmienimy- my, czyli grupa projektowa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Rokitna Szlacheckiego Proponujemy, żeby czas wolny spędzać z bliskimi, z kolegami, z koleżankami. Sięgnęliśmy po dawne gry i zabawy. Pomogły nam w tym rodziny. Pytaliśmy dziadków, rodziców oraz znajomych jakie gry i zabawy zapamiętali ze swojej młodości. Te, które powtarzały się najczęściej, będą umieszczone w naszym zestawie ,,Stare na nowo”. Zestaw będzie zawierał opisy gier i zabaw . Wzbogacony będzie o rekwizyty. Dla najmłodszych zaproponujemy zabawy i wyliczanki. Część rekwizytów wykonamy samodzielnie. Zrobiliśmy już kilka fruczek, kilkanaście piłeczek na gumce (z trocin!), uszyliśmy lalki szmacianki. Jest to dla nas frajda! Jesteśmy na półmetku testowania gier, np.: szczur, ciupy, czyli kamienie jurajskie, warcaby, toczenie felgi, gra w gumę (fajna sprawa!). Będziemy je promować w różnych miejscach, a wspomniany zestaw powędruje do świetlicy środowiskowej. Mamy zamiar wykonać kopię tego zestawu, aby pozostał w naszej szkolnej świetlicy. Podczas realizacji naszego projektu otrzymaliśmy wsparcie finansowe od księdza oraz wiernych parafii Rokitno Szlacheckie. Naszym opiekunem jest p. Teresa Supernak, a nauczycielem wspomagającym p. Katarzyna Żak.
Do kogo kierujecie swoje działania?
świetlica środowiskowa w Łazach, świetlica szkolna w Rokitnie Szl. biblioteka w Rokitnie ( filia biblioteki gminnej)
Kto Wam pomaga w działaniach?
ksiądz, wierni, dyrektor szkoły, osoba z tytułem Przyjaciel Szkoły, sekretarka szkoły, nauczyciel wspomagają cy przy uczennicy niepełnosprawnej
Jak promujecie projekt?
plakat, facebook szkolny, stonka grupy projektowej na facebook-u , ogłoszenia kościelne, poczta pantoflowa
Przesyłamy relację od opiekunki Wiolety Adamczyk:
"- Co się u Was dzieje?
- Pierwsze koty za płoty! Pomysł jest, zadania rozdzielone. Teraz tylko zakasać rękawy i czekamy na wielki finał - prezentację naszego reportażu po sąsiedzku. A uczyliśmy się od mistrza gatunku- Ryszarda Kapuścińskiego.
- Do kogo kierujecie swoje działania?
- Chcemy aby nasz reportaż utrwalił część lokalnej historii, by był dla uczniów naszej szkoły i mieszkańców Owni ciekawym i wartościowym wycinkiem z życia, które toczyło się tu kiedyś.
- Kto Wam pomaga w działaniach?
- Dziękujemy za pomoc przede wszystkim bohaterce naszego reportażu i źródle nieocenionych informacji, pani Stefanii Bichcie oraz rodzinie państwa Rosiaków, bez których zaangażowania to na pewno by się nie udało!"
Dziękujemy!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.