Dziennikarska pasja

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Ropla - Filia w Kębłowie powstał wyjątkowy reportaż filmowy! Młodzi ludzie pod opieką Pani Pauli Semak przygotowali opowieść o utalentowanych osobach ze swojej miejscowości.

Bohaterami reportażu zostały wojownicze dziewczyny oraz tańczący chłopak. a podstwie wywiadów i archiwalnych zdjęć powstał wyjątkowy materiał filmowy. Oto, co autorzy opowiadają o swoim projekcie:

Rozpoczęliśmy od paru spotkań organizacyjnych. Dowiedzieliśmy się czym się charakteryzuje reportaż, jak odpowiednio przeprowadzić wywiad. Następnie wybraliśmy temat oraz bohaterów naszego reportażu i... zaczęło się dziać :) Podzieliliśmy się obowiązkami- część osób zajęła się stworzeniem pytań do naszych bohaterów, dwie osoby zostały operatorami kamery. Dodatkowo mamy również fotografa, który uwiecznia nasze działania na zdjęciach. 
 

   

 

Bohaterami naszego reportażu są młode osoby, pochodzące z naszej miejscowości. Dwie dziewczyny, które odnoszą duże sukcesy w Kickboxingu (zdobywczyni Pucharu Świata oraz mistrzyni świata juniorów) oraz Patryk, który realizuje się w tańcu, między innymi baletowym. Nasz reportaż ma na celu docenienie młodych osób z naszej miejscowości, które mimo młodego wieku odnoszą spore sukcesy. Zależy nam również na pokazaniu dwóch różnych pasji - z jednej strony młode dziewczyny, które świetnie się sprawdzają w "męskim" sporcie, jakim jest Kickboxing, a z drugiej strony Patryk, który wspaniale realizuje się w tańcu baletowym. 

Zwiastun reportażu pt.: "Goniąc za marzeniami" można obejrzeć TUTAJ, a pełny materiał TUTAJ.

Artykuł powstał na podstawie relacji nadesłanej przez Panią Paulę Semak - dziękujemy!