Architekci przyszłości w Starym Kurowie

Młodzi w Akcji ze Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie im. Czesława Wilińskiego i opiekunka grupy p. Mariola Sikora nie podają się i działają.

Jak napisali: "Nasza szkoła brała udział już w kilku edycjach programu. My także chciałyśmy w ramach projektu ARCHITEKCI PRZYSZŁOŚCI 2020 podjąć działania, które sprawią, że nasza gmina będzie piękniejsza. Niestety, sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że pozostał nam tylko projekt wirtualny, który przekazujemy. Jeżeli okoliczności pozwolą jesteśmy gotowe przy współpracy z rodzicami, przedsiębiorcami, stowarzyszeniami i władzami gminy podjąć się realizacji naszych pomysłów.


Do kogo kierujecie swoje działania? Nasze działanie adresowałyśmy do mieszkańców gminy Stare Kurowo. Nasza gminia jest przepięknie położona w Pradolinie Noteci. Wokół są cudne krajobrazy. Kiedyś wzdłuż głównej ulicy była aleja drzew. Jest pięknie, ale może być piękniej.
 

Kto Wam pomaga w działaniach? Powstał wirtualny projekt, zapytałyśmy rodziców znajomych, gdzie według nich można byłoby  upięszyć teren.
Zrobiłyśmy zdjęcia, a potem zaprojektowałyśmy zmiany.


Jak promujecie projekt? Gotowy film z projektem przesłałyśmy do instytucji gminnych: Urzędu Gminy, Goku-u, biblioteki i do pani sołtys. (także na Facebooku programu Młodzi w akcji)."

Trzymamy kciuki!